Göz Koruyucu Bilgisayar Programları

347

Göz koruyucu bilgisayar programları konusunda arayış içerisinde iseniz hoş geldiniz. Bilgisayar başında göz yorgunluğu nasıl azalır? Günümüzde çoğu sektör aktif olarak işlerin daha hızlı bir şekilde tamamlanabilmesi adına bilgisayar teknolojisinde yararlanmaktadır. Mesai saatlerinin büyük bir bölümünde çalışanlar bilgisayar ekranı ile içli dışlı olmaktadır. Bu da doğal olarak göz yorgunluğunun artmasına hatta ilerleyen boyutlarda görme bozukluklarına sebebiyet verebilmektedir. Göz yorgunluğu genel olarak ekranda var olan ışık dengesinin fazlalığından meydana gelmektedir.

Bilgisayar Başında Göz Yorgunluğu Nasıl Azalır?

Bilgisayar başında göz yorgunluğunu azaltmanın bazı yolları bulunmaktadır. Müsait olduğunuz anlarda en az 8 metre uzağınıza bir süre bakmanızda fayda vardır. Bununla birlikte vaktiniz olduğunda arkanıza yaslanarak gözlerinizi kapatabilir ve ufak parmak hareketleri ile gözünüze masaj yaparak dinlendirebilirsiniz. Göz yorgunluğu günümüzün en büyük şikayetlerinden bir tanesidir. Çünkü insanlar bilgisayar kullanımlarının haricinde yoğun olarak cep telefonu, tablet gibi diğer teknolojik aletlerle içli dışlı olabilmektedir.

Göz Koruyan Bilgisayar Programı
Göz Koruyan Bilgisayar Programı

Göz Koruyucu Bilgisayar Programları F.Lux İle Gözlerinizi Koruyun!

F.Lux nedir? Öncelikle kısacası bahsedelim. F.lux bilgisayar üzerinden gelen zararlı ışınları mümkün olduğunca azaltan bir programdır. Gün ışığına bağlı olarak otomatik dengeleme yapabilir. Bu program, göz koruyucu program olarak da bilinmektedir. Ülkemizde freelancer çalışan sayısının da bir hayli fazla olduğunu düşündüğümüzde F.Lux programının son derece önemli olduğunu söyleyebiliriz. Web tasarımcılar, makale yazarları veya diğer işlerle meşgul olan kişiler saatlerce bilgisayar ekranına odaklı çalışabilmektedir. Bu da göz yorgunluğunu arttırabilmektedir.

Göz yorgunluğunuzu azaltabilmek ve daha keyifli bir bilgisayar kullanımı gerçekleştirebilmek adına Göz koruyucu bilgisayar programları içerisinde yer alan F.lux ‘u sizlere öneririz. F.Lux programını indirdikten sonra sizden lokasyon bilgisi girmenizi isteyecektir. Bu bilginin amacı programın dışarıda var olan ortam ışığını baz alarak monitörünüzün ışık dengesini ayarlayacak olmasından kaynaklanmaktadır. Bilgisayar ekranı göz koruyucu programları içerisinde yer alan F.Lux ‘u sizler de indirebilirsiniz.

F.Lux Monitör Göz Koruyucu Program İndirme Bağlantısı

Programı indirebilmek adına justgetflux.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Kurulum işlemini tamamlamanızın ardından artık gözleriniz zararlı bilgisayar ışınlarından korunmaya başlayacaktır. Bu programı onbinlerce kişi severek kullanmaktadır. Bizler de cepbilgisayarlari.com olarak F.xlu programını uzun yıllardır severek kullanıyor ve sizlere de tavsiye ediyoruz. Göz koruyan bilgisayar programlarından bir tanesi olan f.lux ile artık çok daha keyifli bir şekilde bilgisayar kullanımını gerçekleştirebilirsiniz.

Dikkat!

Eğer logo tasarımı, grafik işleri ile uğraşıyorsanız f.lux ekranınızda yer alan renklerin gerçeğinden farklı görünmesine neden olabilir.  Programın ana amacı renkleri mümkün olduğunda kısarak göz yorgunluğunu azaltmaktır. Renk tonlamaları sizin için pek önemli değil ise göz koruyucu bilgisayar programları içerisinde yer alan bu programı sizler de indirebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.